Archiwum, Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach

Szkoła Podstawowa w Sejnach

im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala"Aktualnosci - rok szkolny

Dzień Otwarty

31 maja 2019 r.

W środę, 5 czerwca, w godzinach od 17.00 do 19.00 odbędzie się Dzień Otwarty dla Rodziców uczniów klas IV - VI.
We wtorek, 4 czerwca, w godzinach od 17.00 do 19.00 odbędzie się Dzień Otwarty dla Rodziców uczniów klas VII - III gim, klasa VII c zebranie z rodzicami godz.17.00.
Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas.

III miejsce w II etapie Regionalnego Konkursu Matematycznego „Z Szóstką na 6”

31 maja 2019 r.

Miło nam ogłosić, że nasza uczennica Niechciałkowska Anna zajęła III miejsce w II etapie Regionalnego Konkursu Matematycznego „Z Szóstką na 6” przeprowadzonego 7 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 6 im. A. Kujałowicz w Suwałkach. Patronat nad konkursem sprawowali: Podlaski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Suwałki oraz Starosta Suwalski.
Gratulujemy!

Informacja

29 maja 2019 r.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach informuje, że wszystkie wnioski o przyjęcie do oddziału 6-latków zostały rozpatrzone pozytywnie.

Postaw na Rodzinę

29 maja 2019 r.

Wiemy jak chronić dzieci przed zagrożeniami. Kochamy, słuchamy, rozmawiamy – to hasło tegorocznej edycji Kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Postaw na rodzinę”. Program promuje przyjaźń i wartości rodzinne; pokazuje jak ważne jest wychowanie i szacunek do drugiego człowieka, pomaganie słabszym i samotnym. Przesłanie Kampanii jest jasne – „w pozytywny i otwarty sposób opowiadać o wartościach”.

W ramach Kampanii „Postaw na rodzinę”, odbył się konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I- VI oraz ich rodziców.
Dziękujemy wszystkim uczniom jak i rodzicom za udział w konkursie. Nagrody zostały ufundowane przez MKRPA w Sejnach i zostaną rozdane na apelu w czerwcu.
Sporządziła: Marzena Kisielewska – pedagog szkolny

Projekt "Trzymaj formę".

23 maja 2019 r.

22 maja odbyły się warsztaty żywieniowe dla uczniów klas VII-ych w ramach projektu "Trzymaj formę". Wykład oraz zajęcia z komponowania koktajli i sałatek spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

Abecadło sejneńskie

23 maja 2019 r.

Uczniowie klas: V a, V b, V c , V d pod opieką wychowawczyń - p. Elżbiety Doroszko, p. Aliny Korzenieckiej, p. Alicji Staśkiel i p. Doroty Fiećko, we współpracy z Ośrodkiem „Pogranicze- sztuk, kultur, narodów” realizują program „Abecadło sejneńskie” . Koordynatorką projektu jest pani Bożena Szroeder - animatorka kultury i pomysłodawczyni programu.

Abecadło sejneńskie to cykl działań artystycznych, gdzie przez sztukę i edukację uczniowie będą mogli poznać dziedzictwo kulturowe zamieszkujących region Polaków, Rosjan staroobrzędowców, Litwinów, Romów i dawnych sąsiadów- Żydów. Odbywać się to będzie w oparciu o warsztaty muzyczne, plastyczne, filmowe; wykłady, podróże. Przewodnikami i nauczycielami będą wybitni artyści reprezentujący dane grupy, wykłady prowadzić będą regionaliści, a podróże odbędą się do ważnych kulturowo i religijnie miejsc. Program zakończy się wielkim świętem dla szkół z koncertem pieśni a instalacja artystyczna prezentować będzie nasze Sejneńskie abecadło -ikony pisane przez dzieci, rzeźby domów , cygańskie płaskorzeźby taborów, drzewa genealogiczne, fotografie.
Dorota Fiećko
Projekt finansowany jest z programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt KONGRESY CZYTELNICZE

23 maja 2019 r.

Biblioteka Publiczna w Sejnach zaprosiła uczniów klas szóstych naszej szkoły do udziału w projekcie KONGRESY CZYTELNICZE.
Program przewiduje 5 sesji głośnego czytania w szkole pod hasłem „Czytanie jest cool!”, 5 konkursów czytelniczych z cyklu „Czy znasz twórczość…?”, 5 spotkań autorskich z autorami książek czytanych podczas sesji czytelniczych i wakacyjny konkurs fotograficzny „Czytam wszędzie”.
Do realizacji projektu przystąpiły również szkoły z powiatu sejneńskiego: SP w Poćkunach, SP w Gibach, SP w Krasnopolu, SP Żiburys. Uczniowie walczą o nagrody indywidualne w postaci książek z dedykacją i autografem autora oraz o nagrodę główną – KSIĄŻKI o wartości 1000 zł dla zwycięskiej klasy biorącej udział w projekcie!
Program w naszej szkole realizują: klasa VI a (op. p. Dorota Fiećko), klasa VI b (op. p. Teresa Klucznik)
Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach programu PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

23 maja 2019 r.

Jak co roku przystępujemy do akcji "Jak nie czytam jak czytam"

Wycieczka - Bieszczady - klas VII i IIIgim

20 maja 2019 r.

Dzień1 Sandomierz - Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz oraz ratusz z zewnątrz, Rynek, zabytkowe kamieniczki, maszerowanie po wzgórzu staromiejskim, przejście uchem igielnym, do tego spacer obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza, zwiedzanie bazyliki katedralnej, przejście podziemną trasą turystyczną, wejście na taras widokowy na bramie opatowskiej i oglądanie panoramy Sandomierza, Sala - Muzeum Ojca Mateusza Dzień 2 Zwiedzanie Huty Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie Zwiedzanie Sanoka – skarbca Bieszczadów (m.in. Rynek, Wzgórze Zamkowe, Ławeczka Dobrego Wojaka Szwejka, Góra Parkowa. Dzień 3 Przejście górskie – Połonina Wetlińska ze słynną Chatką Puchatka (najwyżej położone schronisko w Bieszczadach) Polańczyk i wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu Kiczerka – piękny widok na meandry Jeziora Solińskiego i „zielone wzgórza nad Soliną”. • Zapora wodna w Solinie – spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej. Turniej piłki nożnej w kulach Bumper Ball, bitwa kolorów, ognisko i dyskoteka. Dzień 4 GRA TERENOWA – rozdanie map dla poszukiwaczy skarbu oraz sprzętu potrzebnego do przejścia gry m.in. wykrywacze metalu, GPS, busole, latarki UV. Spływ pontonowy Sanem.

Akademia klas I - VI

13 maja 2019 r.

Każdy z nas wie, że biały i czerwony to kolory naszego kraju. Po raz pierwszy zostały uznane za barwy narodowe na sejmie roku 1831, podczas Powstania Listopadowego. Po I wojnie światowej i odzyskaniu niepodległości przez Polskę, zostały potwierdzone jako barwy narodowe i obowiązują do dzisiaj.
Z okazji Świąt Majowych - a w szczególności Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja - 9 maja, odbyła się uroczysta akademia.
PAMIĘTAMY!

Zebranie z Rodzicami

7 maja 2019 r.

- klasy I - III - 8 maja (środa) godz. 17.00 spotkania z wychowawcami
- klasy IV - VI - 8 maja (środa) godz. 18.00 spotkania z wychowawcami
- klasy VII, VIII i III gim - 9 maja (czwartek) godz. 17.00 - dni otwarte

Archiwum

Rok 2019

sierpień 2019
lipiec 2019
czerwiec 2019
maj 2019
kwiecień 2019
marzec 2019
luty 2019
styczeń 2019

Rok 2018

grudzień 2018
listopad 2018
październik 2018
wrzesień 2018
sierpień 2018
lipiec 2018
czerwiec 2018
maj 2018
kwiecień 2018
marzec 2018
luty 2018
styczeń 2018

Lata wczesniejsze

rok 2004, rok 2005, rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011, rok 2012, rok 2013, rok 2014, rok 2015, rok 2016, rok 2017

do góry


Szkoła Podstawowa w Sejnach, administrator: Joanna Milewska (info dotyczące budynku przy ul. Wojska Polskiego 64), Laura Sikorska (info dotyczące budynku przy ulicy Mickiewicza 32) od wrzesień 2008 (od wrzesień 2017),
Laura Sikorska i Alicja Staśkiel (zast. w roku szk. 2014/2015)