Archiwum, Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach

Szkoła Podstawowa w Sejnach

im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala"Aktualnosci - rok szkolny

...24 grudnia - 1 stycznia przerwa świąteczna...

24 grudnia 2018 r.

Nasze polskie bombki świąteczne, przygotowane na konkurs, zawisły na choince

Jasełka szkolne

22 grudnia 2018 r.

Spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Płaska

19 grudnia 2018 r.

18 grudnia w naszej szkole gościliśmy pracowników Nadleśnictwa Płaska. Przygotowali oni nam ciekawe zajęcia - prezentację „Jak mądrze dokarmiać zwierzęta zimą?”. Poznaliśmy i przypomnieliśmy ptaki zimujące w Polsce oraz zwierzęta leśne. Dowiedzieliśmy się o zasadach ich dokarmiania. Nie obyło się bez miłych prezentów piórników dla uczniów i karmy dla ptaków. Dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa Płaska za mądre, pouczające zajęcia. Teraz już wiemy jak mądrze dokarmiać zwierzęta!
Uczniowie klasy I A, II A, II B z wychowawczyniami

Finał konkursu "Mistrz pięknego czytania”

16 grudnia 2018 r.

14 grudnia wzięliśmy udział w finale konkursu "Mistrz pięknego czytania”, w bibliotece ZSO w Sejnach. Wśród uczniów szkół z Sejn, Gib, Poćkun, Krasnopola wyłoniono mistrza. Mistrzem Pięknego Czytania został uczeń Szkoły Podstawowej w Krasnopolu - Michał Dabulis. Nasza uczennica Aleksandra Draugialis została wyróżniona (uplasowała się na drugim miejscu), a Hubert Okulanis podziękowania za udział. Gratulujemy!!!

Nagrodzeni za akcję Polacy Kresowym Rodakom

14 grudnia 2018 r.

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

11 grudnia 2018 r.

20 listopada 2018 roku Samorząd Uczniowski przypomniał uczniom naszej szkoły Prawa i Obowiązki wynikające z bycia dzieckiem, uczniem i Polakiem. Ponadto przygotowano gazetkę z okazji Konwencji Praw Dziecka.
E. Doroszko i SU

Więcej na stronie https://www.unicef.pl/O-nas/Prawa-dziecka/Dla-dzieci

Warsztaty składania serwetek

11 grudnia 2018 r.

5 grudnia 2018 roku uczniowie klas piątych w ramach współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i realizacji orientacji zawodowej uczestniczyli w warsztatach składania serwetek na stół i sztućce. Uczniowie poznali różne techniki np. na stożek, wachlarz, kieszonkę, choinkę, różę i inne. Serwetki złożone zwyczajnie i bardziej fantazyjnie stanowią ważny składnik aranżacji i możliwości dekoracji stołu. Dziękujemy uczennicom klasy IV PT - Natalii Misiukanis, Sylwii Misiewicz i Teresie Marcinkiewicz oraz pani Małgorzacie Krajewskiej za poprowadzenie warsztatów. Życzymy Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom ZSCKR - Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Koordynator: Elżbieta Doroszko i osoby odpowiedzialne D. Fiećko, A Korzeniecka, A. Staśkiel

Akcja Marzycielska Poczta

9 grudnia 2018 r.

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wolontariatu - Szkolny Wolontariat przystąpił do akcji „Marzycielska Poczta”, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Członkowie Wolontariatu proponują wysłanie listów lub kartek wykonanych własnoręcznie dla Martynki i Filipa. Akcja trwa od 5 do 12 grudnia 2018 r. – kartki listy przynosimy do sali nr 15, do Pani E. Doroszko

Mikołajki Szkolne I - VI

6 grudnia 2018 r.

6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki Szkolne. Uczniowie przyszli poprzebierani za Mikołaje i inne postacie związane z tym świętem. Najciekawsze stroje zostały nagrodzone, a wszyscy zostali obdarowani Mikołajkowymi prezentami. Koordynator: Elżbieta Doroszko i S.U.

Mikołajki klas VII,VIII i IIIgim

6 grudnia 2018 r.

Dziś 6 grudnia panuje u nas świąteczny nastrój. Zgodnie z tradycją odwiedził nas święty Mikołaj. Były czekoladki i były rózgi. więcej na fb

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2018 r.

Co roku 5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto ludzi, którzy pracują za darmo, z potrzeby serca. W naszej szkole również obchodzony jest ten dzień. Wszystkim wolontariuszom życzymy radości z pracy dla drugiego człowieka.

Andrzejnki klas IIa i IIb

4 grudnia 2018 r.

więcej zdjęć na fb...

Wyniki szkolnego konkursu “Jedz z głową!”

3 grudnia 2018 r.

Wyniki szkolnego konkursu “Jedz z głową!”- zaplanuj swoje menu na jeden dzień, tak aby było zgodne z zasadami zdrowego odżywiania
Kategoria I -menu na jeden dzień- praca plastyczna
1 miejsce- Wiola Gniazdowska kl. I b
2 miejsce- Helena Bakuła kl. IV a
3 miejsce- Kacper Janczewski kl. I a
Kategoria II- zdjęcia, prezentacja multimedialna lub audiowizualna
1 miejsce- Piotr Krajewski kl. V a
2 miejsce- Jakub Gudziewski kl. I a
3 miejsce- Julia Tarlecka kl. I c
GRATULACJE!
W konkursie wzięło udział 55 uczniów klas I-V. Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody podczas najbliższego apelu.

Zebranie z rodzicami Klasy VII, VIII i III gim

3 grudnia 2018 r.

Dnia 6 grudnia o godz. 17.00 zebranie ogólne z rodzicami, następnie spotkanie z wychowawcą w klasach.Zapraszamy

3 grudnia Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia 2018 r.

Andrzejki klas VII, VIII i IIIgim

2 grudnia 2018 r.

Akcja Polacy Kresowym Straceńcom

30 listopada 2018 r.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Polacy Kresowym Straceńcom. W okresie od 20 do 27 listopada 2018 r., uczniowie klas I – VI przynosili: produkty żywnościowe i przybory szkolne. Wraz z wychowawcami przygotowali paczki, a następnie 16 paczek zostało przekazane Organizacji Uroczystości i Pomocy Polakom na Wschodzie.
Szkolny Wolontariat serdecznie dziękuje Uczniom i ich Rodzicom za okazaną pomoc i otwarte serce. Koordynator: E. Doroszko, S.U. i wychowawcy klas I – VI.

Zaproszenie (zebrania z rodzicami)

29 listopada 2018 r.

Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie z p. Elżbietą Powichrowską, dyrektorem ETAP-u Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku na temat profilaktyki rodzinnej, które odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00 na sali gimnastycznej.
Po spotkaniu zapraszamy na spotkania z wychowawcami.

Z Niepodległą gramy o zwycięstwo

27 listopada 2018 r.

Z Niepodległą gramy o zwycięstwo to historyczna potyczka dla czterech drużyn, która ma na celu przybliżenie polskiej historii nie tylko korzystając z podręczników szkolnych, lecz także zapraszając ich do sięgnięcia do innych źródeł, a przede wszystkim do zrobienia użytku ze zdobytej wiedzy podczas wspólnej zabawy.
Do gry uczniowie z klas piątych przegotowywali się pod kierunkiem wychowawców kilka tygodni, a efekty można było zobaczyć 21 listopada na sali gimnastycznej. W formie przypominającej popularnego Chińczyka „żywe pionki’ z poszczególnych drużyn grały o zwycięstwo.
Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na pytania. Jednak do zwycięstwa, jak w każdej grze, trzeba było mieć trochę szczęścia, które tym razem uśmiechnęło się do klasy V d.
W rezultacie I miejsce zajęła V d, II – V b, III – V c, IV – V a.
Gra została przygotowana przez panią Bożenę Żylińską, panią Elżbietę Doroszko, panią Dorotę Fiećko, panią Alinę Korzeniecką i panią Alicję Staśkiel.

Konkurs Pieśni Patriotycznej w Poćkunach

26 listopada 2018 r.

23 listopada 2018r. w SP w Poćkunach odbył się V Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2018. W eliminacjach wzięły udział następujące szkoły: SP w Sejnach, SP w Gibach, SP w Karolinie, SP w Krasnowie oraz SP w Poćkunach. Oliwia Matelak piosenką "Niepodległa, niepokorna"z klasy VII c zajęła II miejsce. Wyróżnienie otrzymał A. Wróblewski i A.Gudziewska. Gratulujemy! więcej

Andrzejki klasowe

25 listopada 2018 r.

Zapraszamy na Andrzejki klasy
IV - VI we wtorek 27 listopada w godzinach 17.00 - 19.00
I - III w środę 28 listopada w godzinach 17.00 - 19.00
- Klasy VII,VIII i IIIgim - czwartek 29 listopada godz. 17.00-20.00 - zabawy andrzejkowe i dyskoteka.

Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

22 listopada 2018 r.

15 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Uczestnicy prezentowali swoje utwory, a komisja wyłoniła zwycięzców: Adam Wróblewski II b, Aleksandra Gudziewska V a oraz Oliwia Matelak VII c. To oni będą reprezentować naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2018 w SP w Poćkunach. Trzymamy kciuki! :)

Akcja flash mob

20 listopada 2018 r.

15 listopada 2018 r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci z klas piątych przygotowały akcję flash mob, podczas której wykonały pieśń „Legiony”.

Podsumowanie akcji dobroczynnej

15 listopada 2018 r.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych z siedzibą w Gdyni, pod hasłem Szkoło Pomóż i Ty. Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Łukaszowi utrzymania równowagi i prawidłowego chodu. Fundacja proponuje sprzedaż cegiełek w formie kart- „ściąg” zawierających przydatne materiały edukacyjne z różnych przedmiotów. Uczniowie SP ul. Wojska Polskiego zebrali w sumie 900,1 zł, a Wolontariat SP przy ul. Mickiewicza zebrał 128 zł

Ślubowanie pierwszoklasistów

15 listopada 2018 r.

9 listopada odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. To niezwykła uroczystość szkolna. Nasi nowi koledzy i koleżanki zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Jesteśmy przekonani, że od dziś, po uroczystym ślubowaniu będą się starali godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie, że nosi ona zaszczytne imię majora Henryka Dobrzańskiego.

klasa I b, wych. Ewa Stankiewicz

klasa I a, wych. Joanna Mackiewicz

klasa I c, wych. Celina Masianis

Bieg pod hasłem ,,100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI”.

15 listopada 2018 r.

DNIA 07.11. 2018 ROKU SZKOŁA PODSTAWOWA W SEJNACH Z OKAZJI ŚWĘTA NIEPODLEGŁOSCI ZORGANIZOWAŁA BIEG POD HASŁEM ,,100 KM NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI”.
O GODZ 8.00 WSZYSCY UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZEBRALI SIĘ NA BOISKU SZKOLNYM ABY WSPOLNE ODSPIEWAC HYMN NARODOWY . NASTĘPNIE PANI DYR. BOŻENA TWARDOWSKA PO PRZYWITANIU WSZYSTKICH I KRÓTKIM PRZEMOWIENIU OKOLICZNOSCIOWYM OSOBISCIE ROZPOCZĘŁA NASZ 100 KM BIEG. NASTĘPNYMI OSOBAMI W NASZEJ SZTAFECIE BYŁA PRZEDSTAWICIEL ORGANU PROWADZACEGO Z RAMIENIA BURMISTRZA MIASTA SEJNY PANI BARBARA MISZKIEL I NAUCZYCIELE NASZEJ SZKOŁY ( BOGDAN FRYDRYCH , KRZYSZTOF TUR , LESZEK OSTROWSKI I WIESŁAW KIBISZ). OD NAUCZYCIELI PAŁECZKĘ PRZEJĘLI UCZNIOWIE.
UCZESTNICY PODZIELENI NA 4 DZIESIĘCIOSOOBOWE GRUPY BIEGOWE , BIEGALI NA WYZNACZONEJ 250 METROWEJ TRASIE. KAŻDY PO POKONANIU JEDNEGO OKRĄZENIA PRZEKAZYWAŁ PAŁECZKĘ NASTEPNEJ OSOBIE I ODZNACZAŁ PRZEBIEGNIĘTE OKRĄŻENIE NA LICZNIKU KILOMETRÓW. CZEKAJĄCYM NA SWÓJ START Z GŁOSNIKÓW PRZYGRYWAŁA MUZYKA PATRIOTYCZNA , PRZEBOJE POLSKIE ,STARE JAKI I TE NAJNOWSZE. PO PONAD PIĘCIU GODZINACH BIEGU NASZA SZTAFERA PRZEGIEGŁA 399 OKRĄZEN , W OSTATNIM 400 OKRĄZENIU UCZESTNICZYLI WSZYSCY UCZESTNICY BIEGU . W IMIENIU ORANIZATORÓW GRATULUJĘ WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIEGU , JESTESMY Z WAS DUMNI.
tekst i organizacja: L. Ostrowski
Szczególne podziękowania za pomoc B. Frydrychowi

100 lecie Niepodległości

12 listopada 2018 r.

W piątek 9 listopada o godz.11.11 przyłączyliśmy się do akcji "Hymn dla Niepodległej". Uczniowie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu - pięknie, dostojnie, z uczuciem..
W niedzielę 11 listopada braliśmy udział w przemarszu ze 100-metrową flagą Rzeczypospolitej Polskiej.
We wtorek 13 listopada klasa VIII a z wychowawczynią p .T.Ziniewicz-Tur przygotowała inscenizację słowno- muzyczną, a uczniowie III gim w pięknych strojach zatańczyli poloneza, czym zasłużyli sobie na gromkie brawa publiczności polonez
Film pt."Czym jest dla mnie patriotyzm?"patriotyzm

Świętujemy Niepodległą - bijemy rekord śpiewania hymnu

11 listopada 2018 r.

Uczniowie klas I - VI przyłączyli się do akcji i 9 listopada o godzinie 11.11 - podobnie jak starsi koledzy - zaśpiewali czterozwrotkowy hymn. Świętując Niepodległą śpiewaliśmy też różne pieśni patriotyczne.
Koordynator B. Żylińska

Dołączmy krótki filmik z uroczystości - polub nas na fb

klasy I - III

#11.11 Rekord Dla Niepodległej

... 12 listopad dzień wolny...

9 listopada 2018 r.

Październik - miesiącem bibliotek szkolnych

8 listopada 2018 r.

W ramach obchodów MMBSz pod hasłem „Książka to przyszłość”, 29 października uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji recytując wiersze. W ten sposób zwróciliśmy uwagę na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
E. Wróblewska i J. Mackiewicz

Dzień Otwarty

5 listopada 2018 r.

Dzień Otwarty dla rodziców uczniów
- klas I - VI odbędzie się 7 listopada 2018 r. w godz. 17.00 - 19.00 (ul. Wojska Polskiego)

-klas VII, VIII, IIIgim - 8 listopada godz.17.00-19.00 (ul. Mickiewicza 36)

Konkurs Plastyczny Dla Dzieci „Na ratunek ginącym pszczołom”

5 listopada 2018 r.

12 października 2018 r. w Muzeum Podlaskim w Białymstoku, odbył się finał konkursu plastycznego, zatytułowanego "Na ratunek ginącym pszczołom". Jak informuje regionalny portal województwa podlaskiego, do konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski zgłoszono 700 prac z ponad 52 szkół. Praca naszego ucznia Karola Sidora z klasy VI B została wyróżniona i nagrodzona.
GRATULUJEMY !!!

Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

5 listopada 2018 r.

W środę 24 października 2018 r. uczniowie klas II a i II b z wychowawcami zostali zaproszeni na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem do księgarni "SOWA" w Sejnach w ramach projektu "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI". To były cudowne zajęcia. Wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za zaproszenie.

... 1 - 4 listopada dni wolne...

31 października 2018 r.

Podsumowanie konkursu powiatowego

29 października 2018 r.

25.10.2018 w ramach obchodów 100 lat Niepodległości wysłuchaliśmy koncertu Amatorskiego Wokalnego Zespołu Służb Mundurowych, który uświetnił finał powiatowego konkursu pod patronatem Lilianny Anny Zielińskiej, Prezes TPD w Suwałkach oraz Leszka Deca Prezesa SSSE.
Komisja Konkursowa w składzie: Andrzej Zujewicz artysta plastyk (SOK Suwałki), Halina Mackiewicz artysta plastyk (SOK Suwałki), Zbigniew Bzdak (proboszcz Parafii NNMP w Sejnach), przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach
I kategoria kl. I-VI temat ,,Moja Niepodległość”
I miejsce - Paweł Gniazdowski, Szkoła Podstawowa w Sejnach,
II miejsce - Mariusz Sankowski, Szkoła Podstawowa w Gibach,
III miejsce - Anna Maria Wojna, Szkoła Podstawowa w Krasnowie

II kategoria kl. VII, VIII, III gim Temat ,,Literacki Bohater Niepodległości”
I miejsce - Radosława Żukowska, Gimnazjum nr 1 w Sejnach,
II miejsce - Jolanta Namiotkiewicz, Gimnazjum nr 2 w Sejnach,
III miejsce - Monika Pawłowska, Szkoła Podstawowa w Gibach

III kategoria szkoły średnie temat ,,Literacki Bohater Niepodległości”
I miejsce - Katarzyna Trusiło, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach,
II miejsce - Aleksandra Żegarska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach,
III miejsce - Zuzanna Bagińska, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sejnach oraz wyróżnienia
>Julia Wereszczyńska uczennica SP z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania im. Dariusa i Girenasa w Puńsku - nagroda Komendanta Placówki SG W Sejnach Ppłk Sławomira Modzelewskiego,
>Gabriela Stankiewicz uczennica SP w Sejnach – nagroda Komendanta Powiatowego Policji w Sejnach podinsp. Marka Andrzeja Bogdana,
>Maciej Skupski uczeń SP w Poćkunach nagroda Nadleśniczego Nadleśnictwa Pomorze Piotr Nalewajek,
>Dominika Stabińska uczennica SP w Sejnach nagroda Komendanta Powiatowego PSP w Sejnach mł. bryg. mgr inż. Artura Przeborowskiego

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie i w roku 100lecia Odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę włączyli się osobiście w obchody tego święta. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali biało-czerwone flagi, a nauczyciele przypinkę w postaci biało-czerwonej flagi.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

20 października 2018 r.

12 i 15 października obchodziliśmy Święto Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej
Album fotograficzny (format ppsx)

Dzieło Nowego Tysiąclecia

20 października 2018 r.

17 i 18 października 2018 roku w naszej szkole po raz kolejny uczniowie przyłączyli się do akcji zbierania pieniędzy z okazji XVIII Dnia Papieskiego - Promieniowanie Ojcostwa. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspiera zdolną młodzież.
Koordynator: Elżbieta Doroszko

Ognisko SU

19 października 2018 r.

W czwartek 18 października, od godz. 18.00-21.00 odbyło się ognisko SU. Przy dźwiękach gitary spędziliśmy miło, wspólnie czas, śpiewając, bawiąc się w wyzwania i "pocałuj misia":)

Próbna ewakuacja w naszej szkole

19 października 2018 r.

5 października w budynku naszej szkoły przeprowadzono ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. Wszystko przebiegło zgodnie z wymaganiami określonymi w § 17 rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków.

Życzenia...

14 października 2018 r.

Akademia z Okazji Dnia Nauczyciela klasy VII,VIII i IIIgim

12 października 2018 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły, na akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej
godzina 12.00 – sala gimnastyczna
Samorząd Uczniowski

Spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta z przedstawicielem KE

12 października 2018 r.

W poniedziałek, 8 października 2018 r. w Ośrodku Kultury w Sejnach odbyło się spotkanie z przedstawicielem Komisji Europejskiej o zjednoczonej Europie link do sejny.net

Jedz z głową

8 października 2018 r.

Spotkanie z kombatantem

8 października 2018 r.

28 września w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Ireneuszem Okulanisem. Nie było ono przypadkowe, ponieważ w tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Pan Okulanis - mieszkaniec naszego miasteczka - opowiadał nam o swych losach w czasie II wojny światowej. Była to żywa lekcja historii i patriotyzmy.
koordynator: B. Żylińska

Zabytki sakralne - warsztaty

4 października 2018 r.

„Znam zabytki sakralne mojego miasta” - pod takim hasłem, 2 października w naszej szkole, odbyły się warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO.
Uczniowie z klas II i III oraz ze świetlicy szkolnej, budowali Sejneńską Bazylikę. Zajęcia zorganizowała Fundacja „Nowoczesny Konin”, której przedstawiciel wprowadzał dzieci w tajniki budowy obiektów z małych elementów i pokazywał sposoby ich łączenia. Zabawy i radości było wiele. Efekt końcowy przerósł wszelkie oczekiwania.

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu

3 października 2018 r.

1 października na terenie Szkoły Podstawowej w Sejnach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Krasnopola, Gib, Karolina, Krasnowa i Sejn. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych kategorii czytaj dalej...

Wybory do SU - kl.VII,VIII i IIIgim

1 października 2018 r.

Wybory!!! W tym roku w SU będą aktywnie pracować - Kruszyłowicz Szymon, Poszwa Weronika, Tur Julia, Żukowski Adrian, Rutkowska Julia, Gibas Gabriel, Linkiewicz Gabriela, Andrejczyk Adam, Jakubowska Julia. Przewodniczącą szkoły została Gabrysia Linkiewicz a opiekunem SU - Laura Sikorska. Serdecznie gratulujemy:)

„Czytanie na drugie śniadanie”

1 października 2018 r.

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. W związku z tym już w środę rusza kolejna edycja programu „Czytanie na drugie śniadanie” . Wszystkich chętnych zapraszamy do czytelni szkolnej na długa przerwę. Przy filiżance gorącej herbaty będziecie mogli przeczytać ulubione fragmenty książek. Zajrzeć do kącika liryki. Zapraszamy! Przyjdź! Poczytaj!

Zebranie Rodziców

26 września 2018 r.

- klasy I - VI - 3 października (środa) godz. 17.00 spotkania z wychowawcami
- klasa II b - 2 października, godz. 17.00, sala 6
- klasy VII, VIII, IIIgim - 4 października, godz.17.00

100 rocznica Odzyskania Niepodległości - gazetka szkolna

26 września 2018 r.

W tym roku przypada 100 rocznica Odzyskania Niepodległości. W związku z tym nasi uczniowie przygotowali gazetkę szkolną. Myślą przewodnią gazetki jest ukazanie dziejów Polski w drodze do Niepodległości.
opiekunowie: B. Żylińska, E. Doroszko

Sprzątanie Świata 2018

26 września 2018 r.

Wzięliśmy udział w Jubileuszowej Akcji Sprzątanie Świata – Polska, w tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”
Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.

Złota Gabrysia

25 września 2018 r.

Gabriela Butkiewicz została mistrzynią Polski młodzików w rzucie oszczepem kobiet w Bełchatowie uzyskując wynik 45, 92 m. Adam Andrejczyk zajął 5. miejsce wśród mężczyzn uzyskując 46,22 m. Z kolei Gabriela Staniewicz zajęła 14. miejsce w biegu na 80 m przez płotki ustanawiając rekord życiowy 12.46 s. Trenerem uczniów jest Karol Sikorski. Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów.

Zebranie Rady Rodziców klas I - VI, VII-VIII, IIIgim

24 września 2018 r.

26 września (środa) godzina 16.30, sala nr 21 przy ul. Wojska Polskiego 64 (kl. I - VI)
Zapraszamy

Akcja dobroczynna SZKOŁO POMÓŻ I TY

18 września 2018 r.

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych z siedzibą w Gdyni, pod hasłem Szkoło Pomóż i Ty. Tegoroczna akcja, stawia za cel pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Łukaszowi utrzymania równowagi i prawidłowego chodu. Fundacja proponuje sprzedaż cegiełek w formie kart- „ściąg” zawierających przydatne materiały edukacyjne z różnych przedmiotów.
W naszej szkole akcja trwa do 31 października 2018 r. Cena cegiełki to co najmniej 2 zł. Wpłat dokonać można u wychowawcy klasy
Koordynator akcji w szkole – Jolanta Luto

Przyjdź! Poczytaj! Wypożycz!

17 września 2018 r.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej. Znajdziesz tu bestsellery zajmujące 1 miejsca w rankingach czytelniczych. Przyjdź! Poczytaj! Wypożycz! Każda książka to brama do innego wymiaru, w którym to TY decydujesz o wszystkim!

Biwak klasy VIIc "Szkoła nocą"

17 września 2018 r.

Biwak klasy VIIc - "Szkoła nocą"- zabawy integracyjne, sportowe, ognisko, nocne oglądanie filmów.

Witaj szkoło! - festyn spoortowo rekreacyjny

16 września 2018 r.

18 i 19 września zorganizowaliśmy festyn sportowo - rekreacyjny dla klas I - III oraz IV - VI.

klasy I - III
Impreza rozpoczęła się uroczystym apelem. Dzieci zostały przywitane przez panią dyr. Beatę Wiśniewską, a następnie zapoznane z programem festynu. Uczniowie wraz z wychowawcami uczcili 100 –lecie Odzyskania Niepodległości wykonując w sumie 100 przysiadów. Uczniowie doskonale bawili się przy kolejnych stacjach:
• Tor przeszkód
• Zabawy z chustą
• Zbijanie piłką w kole i skoki na pongo.
• Zabawy z pląsem
• Wyścigi w workach
• Zbijanie piłką piramid z klocków.
Festyn bardzo się podobał, dzieci były bardzo zadowolone.

klasy IV - VI
Uczniowie rozwijali umiejętności interpersonalne: komunikatywność, kreatywność, samodzielność, chęć uczenia się. Widoczny był entuzjazm, zaradność, otwartość i optymizm. W konkurencjach wzmacniała się też uczciwość i odporność na stres.
Uczniowie rozwijali tym sposobem kompetencje potrzebne do samorealizacji i rozwoju osobistego, bycia aktywnym i integracji szkolnej.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce - Lublin 2018

9 września 2018 r.

Gabrysia Butkiewicz I msc rzut oszczepem - rekord Polski - 47,63 i III msc pchnięcie kulą(rek życiowy 9,83)
Gabrysia Staniewicz 80m ppł II msc, 200 m ppł II msc,
Adam Andrejczyk II msc rzut oszczepem.
Obie Gabrysie wywalczyły awans do finału Mistrzostw Polski Młodzików w Bełchatowie. Gratulacje!

Zebranie rodziców

7 września 2018 r.

Zapraszamy rodziców uczniów klas I - VI na zebranie ogólne, które odbędzie się w środę 12 września o godz. 16.30 na sali gimnastycznej w budynku przy ul. Wojska Polskiego 64 oraz na spotkania z wychowawcami klas I - VI.

Zapraszamy rodziców uczniów klas VII - VIII, III G na zebranie z wychowawcami 13 września (czwartek) o godz.17.00 w budynku przy ul. Mickiewicza 32

Konkurs Literacki Bohater Niepodległości

3 września 2018 r.

Organizatorem konkursu jest biblioteka przy Szkole Podstawowej im. mjr H.Dobrzanskiego „Hubala” (przy wsparciu Parafii N.N. Maryi Panny w Sejnach)
Uczestnicy konkursu będą nagradzani w trzech kategoriach I kategoria kl. I-VI temat: Moja Niepodległość II kategoria kl. VII, VIII i III g temat: Literacki Bohater Niepodległości III kategoria szkoły średnie temat: Literacki Bohater Niepodległości
Szczegółowe informacje - u Pani A. Modzelewskiej

Plan lekcji

31 sierpnia 2018 r.

Plan jest dostępny w zakładce obok...
Uwaga: Przypominam, że do przeglądania potrzebny jest program Flash Player. Prosimy nie kontaktować się ze szkołą w przypadku trudności z wydrukowaniem. /admin/

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

29 sierpnia 2018 r.

Uroczyste otwarcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 20018 roku o godz. 9.30 na sali gimnastycznej w budynku przy ul. Mickiewicza 36 dla klas VII, VIII i III gimnazjalnych

Rozpoczęcie roku szkolnego klas II - VI odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 10.30 w budynku przy ul. Wojska Polskiego 64

Rozpoczęcie roku szkolnego klas I odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 12.00 w budynku przy ul. Wojska Polskiego 64 (spotkanie z wychowawcami w salach: I a - 8, I b - 7, I c - 6)

Uwaga: Po uroczystości zapraszamy rodziców (opiekunów prawnych) po odbiór podręczników. Podpisy odbioru zestawów należy złożyć u wychowawcy klasy.

Odbiór podręczników

28 sierpnia 2018 r.

Zapraszamy rodziców po odbiór podręczników uczniów:
- klas V - czwartek 30.08 w godz. 12.00 - 14.00 lub piątek 31.08 w godz. 8.30 - 10.30 (V a - sala 15, V b - sala 14, V c sala - 32, V d - sala 13)
- klasa IV a - czwartek w godz. 12.00 - 14.30 sala 12
- klasa IV b - czwartek w godz. 12.00 - 14.30 sala 9
- klasa IV c - czwartek w godz. 10.00 - 12.00 sala 16.
- klasa IV d - środa w godz. 9.00 - 12.00 sala 22

- klasy VII piatek w godz. 9.00 - 10.30 lub poniedziałek po uroczystości w godz. 10.30 - 12.00 (VII a sala 3, VII b sala 15, VII c sala 28)
- klasy VIII - poniedziałek 10.30-11.30 (VIII a - s. 2, VIII b -s.12, VIIIc - s.1 )
- klasy IIIG - poniedziałek 8.00- 9.00 (IIIa - s.4, IIIb - s. 17, IIIc - s. 16)
Klasy I - VI w budynku przy ul. Wojska Polskiego, klasy VII i VIII w budynku przy ul. Mickiewicza

...przerwa wakacyjna 25 czerwca - 31 sierpnia...

25 czerwca 2018 r.

Wakacje to okres, w którym dzieciaki dużo przebywają na podwórku i dużo podróżują. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły! Chcielibyśmy trochę o was zadbać czytaj dalej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r.

klasa 3a wych. Ewa Stankiewicz

klasa 3b wych Celina Masianis

klasa 3c wych. Teresa Twardowska

klasa 3d wych. Joanna Mackiewicz

klasa 3d c.d.

klasa 6b - najwyższa średnia w szkole 5,11 - wych. Małgorzata Tomkiewicz

Podręczniki do Religii i Wychowanie do życia w rodzinie
rok szkolny 2018/2019

22 czerwca 2018 r.

KLASY I - VI

Religia
klasa I - Jesteśmy w rodzinie Pana, Jezusa, autor J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech
klasa II - Kochamy Pana Jezusa, autor J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech
klasa III - Przyjmujemy Pana Jezusa, autor J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech
klasa IV - Jestem chrześcijaninem, autor J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech
klasa V - Wierze w Boga, autor J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech
klasa VI - Wierzę w Kościół, autor J. Szpet, D. Jackowiak, wyd. Święty Wojciech
Wychowanie do życia w rodzinie
Klasa IV - Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy IV Szkoły Podstawowej, autor Teresa Król, wyd. Rubikon
Klasa V - Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy V Szkoły Podstawowej, autor Teresa Król, wyd. Rubikon
Klasa VI - Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik dla klasy V i VI i ćwiczenia do klasy VI, autor Teresa Król, wyd. Rubikon

KLASY VII, VIII i IIIGIM

Religia
klasa VII - Jezus uczy i zbawia – podręcznik pod redakcją ks. Z. Marka,
klasa VIII - Jezus działa i zbawia – podręcznik pod redakcją ks. Z. Marka,
klasa III gim- Jezus prowadzi i zbawia – podręcznik pod redakcją ks. Z. Marka
Wychowanie do życia w rodzinie
klasa VIII - Wędrując ku dorosłości – podręcznik pod redakcją T. Król. + Zeszyt ćwiczeń,
klasa III gim. - Wędrując ku dorosłości – podręcznik pod redakcja T. Król + Zeszyt ćwiczeń

Apel szkolny klas I - VI

21 czerwca 2018 r.

Apel odbył się 20 czerwca. Otrzymaliśmy mnóstwo nagród za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych...

Wybory Samorządu uczniowskiego na rok 2018/2019

20 czerwca 2018 r.

Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. (Ustawa Prawo oświatowe, art. 85) Członkiem Samorządu uczniowskiego stajemy się automatycznie w chwili przyjęcia do szkoły. Przestajemy nim być w momencie, gdy szkołę opuszczamy.
Niezależnie od tego, jak bardzo jesteś zaangażowany w życie szkoły – masz prawo wpływać na to, co się w niej dzieje.
Oto pierwszy krok: głosowaliśmy na kandydatów na przewodniczących Samorządu Uczniowskiego

A oto nasz wybór - przewodniczący i ich zastępcy w SU na 2018/2019

Zdaliśmy na kartę rowerową

18 czerwca 2018 r.

Możemy być uczestnikami ruchu drogowego, czyli...
10 najważniejszych zasad, które należy przestrzegać, jadąc rowerem:
1. Zasada ograniczonego zaufania - myśl o innych
2. Ruch prawostronny - również na drodze dla rowerów
3. Czerwone znaczy STOP - musisz się zatrzymać!
4. Ścieżki dla rowerów - chodnik jest dla pieszych!
5. Sygnalizacja, czyli rowerowy kierunkowskaz - reaguj wcześniej
6. Nie lubisz, gdy ktoś zagradza Ci drogę? - Nie tarasuj jej samemu!
7. Patrz gdzie jedziesz - wyjmij słuchawki z uszu
8. Lepiej widoczny, widocznie lepszy - Zadbaj o swoje bezpieczeństwo.
9. Kontakt z innymi - Zadbaj o relacje z innymi.
10. Bądź świadomy - Znaj przepisy.

Harmonogram zajęć w czerwcu

12 czerwca 2018 r.

klasy I - VI SP
7 czerwca - test kompetencji klas III
12 czerwca - 17.00 spotkanie z rodzicami przyszłych klas I
13 czerwca - rozdanie kart rowerowych uczniom klas IV (4 lekcja)
13 czerwca - dyskoteka klas IV - VI
14 czerwca - dyskoteka klas III
18 czerwca - posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej
20 czerwca - apel szkolny (3 lekcja)
21 czerwca - 9.00 msza święta na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Po mszy lekcje wg planu

klasy VII SP oraz II i III GIM
21 czerwca - czwartek, godz.8.30- podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Wręczenie uczniom dyplomów, nagród za: wolontariat, sport, pracę w SU, w klubie historycznym, Kangurze; część artystyczna. 11.00 - msza na zakończenie roku szkolnego

Harmonogram zwrotu bezpłatnych podręczników

12 czerwca 2018 r.

W dniach 18 - 21 czerwca należy dokonać zwrotu podręczników do biblioteki szkolnej wg następującego porządku:
klasy V i VI - 18 czerwca
klasy IV - 19 czerwca
klasy III - 20 czerwca
klasy I i II - 21 czerwca

Igrzyska Młodzieży szkolnej

12 czerwca 2018 r.

Wiersz napisany przez naszą uczennicę

11 czerwca 2018 r.

7 czerwca 2018 r.

Włączamy się w akcję "Jak nie czytam, jak czytam". Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów, nauczycieli, rodziców, panie z administracji i obsługi!. 8 czerwca na 3 lekcji o godz. 10 spotykamy się na boisku szkolnym z ulubioną książką.

Akcja Jak nie czytam, jak czytam w klasach I - VI

7 czerwca 2018 r.

Przerwa śródlekcyjna z językiem angielskim

6 czerwca 2018 r.

28 maja w naszej szkole na długiej przerwie uczniowie śpiewali piosenki w języku angielskim. Wykonawcom utworów wręczono pamiątkowe dyplomy.

Dzień Otwarty

4 czerwca 2018 r.

Dzień Otwarty dla rodziców
- klas IV - VI odbędzie się 5 lub 6 czerwca 2018 r. w godz. 17.00 - 19.00 (ul. Wojska Polskiego)

Magdalena Liszkowska 4a (6 czerwca) sala 9
Alina Korzeniecka 4b (5 czerwca) sala 8
Alicja Staśkiel 4c (5 czerwca) sala 32
Dorota Fiećko 4d (5 czerwca) sala 13
Sylweriusz Sas 5a (6 czerwca) sala 34
Bogusław Sojko 5b (6 czerwca) sala 11
Teresa Klucznik 6a (6 czerwca) sala 14
Małgorzata Tomkiewicz 6b (6 czerwca) sala 12
Joanna Milewska 6c (6 czerwca) sala 15
Za zmiany przepraszamy...

Wycieczki szkolne

4 czerwca 2018 r.

4 czerwca - klas Ia i I b do Augustowa
5 - 8 czerwca - klas V b, VI a, VI b i VI c do Wrocławia
7 i 8 czerwca - klas IV b, IV c i IV d do Warszawy
11 czerwca - klas II i III a do Białegostoku
14 i 15 czerwca biwak klasy V a w Gibach
Czekamy na zdjęcia i życzymy miłych wrażeń...

Dzień Matki w Domu Pomocy Sióstr Franciszkanek

3 czerwca 2018 r.

W przeddzień święta Dnia Matki wolontariuszki naszego koła odwiedziły pensjonariuszki Domu Pomocy Sióstr Franciszkanek. Przedstawiły krótki montaż słowno – muzyczny i złożyły paniom życzenia oraz kwiaty. Na koniec odwiedzin miały okazję bliższego spotkania i rozmowy z podopiecznymi, a dla części z dziewcząt będzie to impuls do częstszych wizyt w tym domu, nie tylko okazjonalnych.

Dzień Dziecka VII, II, IIIgim

1 czerwca 2018 r.

Dzień Dziecka obchodziliśmy tradycyjnie na świeżym powietrzu, biorąc udział w zabawach outdoorowych przygotowanych przez każdą klasę. Jak zwykle największą atrakcją cieszyła się "rura". Pierwszy raz nową grupą była ekipa rodziców, która z wielkim zapałem brała udział we wszystkich konkurencjach. Wygrała klasa IIIc, II msc klasa IIIb i 3 msc klasa VIIa.

Dzień Dziecka klas I - VI

Happening antytytoniowy

1 czerwca 2018 r.

Klasa IIb uczestniczyła w happeningu antytytoniowym zorganizowanym w dniu 28.05.2018 r przez PPIS w Sejnach i KPP w Sejnach. Klasa przygotowała krótkie przedstawienie o szkodliwości palenia papierosów.
Opiekun B.Kukolska

31 maj i 1 czerwca dni wolne...

30 maja 2018 r.

Spotkanie z rodzicami

30 maja 2018 r.

8 czerwca kl VII, II i III gim, godz.17.00

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

29 maja 2018 r.

24 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Krasnopolu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W świecie wierszy Zbigniewa Herberta". 21 uczniów wzięło udział ze wszystkich szkół powiatu sejneńskiego w kategorii uczniów kl. IV - V i kl. VI - VII. Uczennica naszej szkoły Anna Jurkiewicz z kl. VI C zajęła I miejsce. Gratulujemy jej oraz p. Dorocie Fiećko.

Program na Dzień Dziecka i Dzień Sportu 30 maj 2018 (środa)

28 maja 2018 r.

Klasy I – III zbiórka o godz. 7.50
• Koncert „O smutnym Mollu i wesołym Durze”
• Apel na boisku szkolnym
• Zabawy sportowe
• Zakończenie ok. 11.00 miłą niespodzianką

Klasy IV – VI zbiórka o godz. 11.00
• Apel na boisku szkolnym
• Rozgrywki sportowe
• Zakończenie ok. 14.00 miłą niespodzianką

Rozgrywki sportowe Rada Rodziców kontra Rada Pedagogiczna (boisko przy ul. Wojska Polskiego)

Uwaga: obiad dla klas I - III ok. 11.00, obiad dla klas IV - VI ok. 12.00

Występy cyrkowe

28 maja 2018 r.

23 maja obejrzeliśmy przedstawienie cyrkowe w wykonaniu artystów Cyrku "Szok".

...więcej na fb

Wycieczki klas III

24 maja 2018 r.

Zapraszamy do oglądania krótkich relacji z wycieczek szkolnych na naszym profilu fb.
tutaj

Test na kartę rowerową

22 maja 2018 r.

23 maja (środa) odbędzie się test na kartę rowerową uczniów klas IV (jazda rowerem):
1 lekcja - kl IV a
2 lekcja - kl IV b
3 lekcja - kl IV c
4 lekcja - kl IV d
24 maja (czwartek) - forma pisemna
Powodzenia!

Spotkanie ze Strażą Graniczną w Sejnach

21 maja 2018 r.

16 maja uczniowie klas I a, I b i III d ze swoimi wychowawczyniami (W. Borodziuk, B. Wiśniewską i J. Mackiewicz) gościli w Straży Granicznej w Sejnach.
Zostaliśmy zaproszeni z okazji Święta Straży Granicznej. Czekało tu na nas mnóstwo atrakcji. Mogliśmy usiąść w autach, quadach pograniczników, obejrzeć sprzęt obronny, zrobić odbitkę dłoni. Nie obyło się bez niespodzianek: słodkiego poczęstunku i prezentów w postaci książeczek i zakładek. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie i wręczyliśmy laurkę z życzeniami.
Dziękujemy za poświęcony nam czas.

Z okazji Święta Straży Granicznej w PSG w Sejnach 16 maja na stadionie miejskim odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Sejnach.

Dzień Książki

21 maja 2018 r.

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Nasi uczniowie recytowali wiersze o książce oraz poznali krótkie informacje dotyczące powstania pierwszej książki.
Organizatorzy: E.Wróblewska, J.Mackiewicz.

Dzień Otwarty dla Przedszkola

20 maja 2018 r.

Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

20 maja 2018 r.

17 maja pojechaliśmy do Karolina na Międzyszkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z klas I-III. W kategorii klas I zajęliśmy czołowe miejsca. I miejsce zajęła uczennica klasy I a - Nadia Zubowicz, oraz II miejsce zajęła uczennica klasy I b - Julia Czarniecka . W kategorii klas III uczennica klasy III a - Karolina Gryziewicz zajęła I miejsce. Pozostali uczniowie Dominika Łukaszewicz, Gaus Jakub, Żółtko Miłosz oraz Weronika Prolejko otrzymali nagrody za uczestnictwo. Bawiliśmy się świetnie, czekał na nas też słodki poczęstunek. Gratulujemy.

"Nakręć się na zawód"

16 maja 2018 r.

Wyniki subregionalnego etapu konkursu "Nakręć się na zawód" w ramach projektu DOBRY ZAWÓD-FAJNE ŻYCIE. Do dnia 30.04.2018r. do Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku wpłynęło 19 filmów konkursowych z subregionu: białostockiego (5 filmów), bielskiego (3 filmy), łomżyńskiego (2 filmy) oraz suwalskiego (9 filmów), w które łącznie było zaangażowanych 66 uczniów i uczennic szkół gimnazjalnych. Do etapu subregionalnego każda szkoła mogła przesłać tylko 1 film. Prace konkursowe zostały przedłożone komisji konkursowej i poddane do oceny, ta zaś wytypowała 12 filmów, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego.
Gratulujemy grupie reżyserskiej w składzie: Bogumiła Żukowska, Radosława Żukowska, Izabela Zubowicz z naszej szkoły, której film pt. „Jeździec, kiedy pasja staje się pracą” został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego. O wynikach na etapie wojewódzkim zdecydują internauci oddając swoje głosy. Zachęcamy - GŁOSUJCIE. Głosowanie będzie możliwe od 16.05.2018r. od godz. 0:00 do 10.06.2018r. do godz. 24:00 film

Finał szkolnego konkursu „ Sejneńszczyzna – na szlaku przygody, tradycji, smaku i piękna”

16 maja 2018 r.

15.05.2018 finał szkolnego konkursu „Sejneńszczyzna – na szlaku przygody, tradycji, smaku i piękna” wygrała uczennica klasy VII b: Kinga Masłowska, II miejsce Joanna Pietranis kl. VII a, III miejsce Aleksandra Draugialis kl. VII b
Pozostali finaliści to: Faustyna Żagunis kl.VII b, Agata Polens kl. VII b, Julia Tur kl.VII b, Mateusz Miszkiel kl.VII c, Milena Ogurkis kl.VII a, Oliwia Pietuszko kl. VII a Dziękujemy Radzie Rodziców, Urzędowi Miasta i Starostwu Powiatowemu w Sejnach za ufundowanie nagród.

Akademia klas I - VI

14 maja 2018 r.

8 maja odbył się apel z okazji świąt majowych.
Obejrzyj prezentację (format ppsx)

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (kl VII, II i III gim)

Dzień Otwarty

14 maja 2018 r.

Dzień Otwarty dla rodziców
- klas I - VI odbędzie się 16 maja 2018 r. (ŚRODA) w godz. 17.00 - 19.00 (ul. Wojska Polskiego)
-klasy VII, II i III gim- 17 maja (czwartek) - 17.00-19.00 Zapraszamy

Tryb i terminy ustalania i zatwierdzania ocen rocznych w roku 2017/2018

13 maja 2018 r.

Od 21 maja do 4 czerwca - ustalenie przewidywanej oceny z zajęć edukacyjnych i zachowania

5 czerwca - zebranie zespołów wychowawczych

7 czerwca - przekazanie informacji rodzicom o przewidywanych ocenach rocznych (Dzień Otwarty dla klas IV - VI, wymagany podpis rodzica/opiekuna)
7 czerwca - przekazanie informacji rodzicom o przewidywanych ocenach rocznych (Dzień Otwarty dla klas VII, II i III gim, wymagany podpis rodzica/opiekuna)

do 16 czerwca - ustalenie ostatecznej oceny rocznej z zajęć edukacyjnych

18 czerwca - posiedzenie klasyfikacyjne Rady Pedagogicznej

22 czerwca - zakończenie roku szkolnego

Ogłoszenia

9 maja 2018 r.

15 maja - wyjście do Ośrodka Kultury na przedstawienie pt. "Niechciane zabawki": klasa III c, III d, IV a - 2 lekcja, klasa II, III a, III b - 3 lekcja, klasa IV b, IV c, IV d - 4 lekcja
16 maja - wyjście do Straży Granicznej klasa III d - 4 lekcja, klasa I a, I b - 5 lekcja
17 maja - wyjazd do SP w Karolinie na konkurs recytatorski, godz. 8.30 (opiekun E. Wróblewska)
17 maja - Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Sejneńskiego w LA, godz. 9.00, Stadion Miejski (opiekun L. Ostrowski)
19 maja - konkurs "O złoty głos i pantofelki skowronka", Ośrodek Kultury (opiekun W. Kibisz

Podsumowanie konkursów wojewódzkich w roku szkolnym 2017/2018

9 maja 2018 r.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny: Bogumiła Żukowska – laureat, Radosława Żukowska - finalista
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego: Radosława Żukowska – laureat, Bogumiła Żukowska - finalista
Wojewódzki Konkurs Informatyczny: Franciszek Żyliński - finalista.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Dni wolne od zajęć ...30 kwietnia - 4 maja...

30 kwietnia 2018 r.

Akademia Wirtualnej Rzeczywistości

28 kwietnia 2018 r.

W kwietniu nasi uczniowie uczestniczyli w innowacyjnym projekcie edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych (klasy I-VI) Akademia VR
W czasie zajęć wszyscy uczniowie zakładali gogle, za pomocą których przenosili się w magiczny świat VR. Zobaczyli realistyczne obrazy dookoła siebie (w 360 stopniach). Osoba prowadząca zajęcia Akademii VR opowiadała o poszczególnych elementach, które widoczne są w wirtualnej rzeczywistości.

Konkurs dla klas VI

23 kwietnia 2018 r.

27 kwietnia na 6 lekcji odbędzie się Konkurs o Patronie Szkoły Majorze Henryku Dobrzańskim "Hubalu"

Postaw na Rodzinę!

17 kwietnia 2018 r.

Przy współpracy z Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach, Szkoła Podstawowa w Sejnach przystąpiła do realizacji programu „Postaw na rodzinę”. Kampania ta idealnie wpisuje się w program wychowawczy naszej szkoły. Celem jest profilaktyka uzależnień i kształtowania właściwych postaw, aby jak najlepiej przygotować młode pokolenie do odpowiedzialnego podejmowania przyszłych wyzwań związanych z dorosłym życiem. Odpowiedzialność za wychowanie dzieci ponoszą rodzice. Szkoła w tym wychowaniu wspiera ich, podkreślając autorytet matki i ojca, ucząc szacunku do wartości rodziny. Rodzice, którzy dobrze znają swoje dzieci i potrafią z nimi rozmawiać, mogą w porę dostrzegać problemy i stosownie reagować.
W ramach Programu, w naszej szkole zostaną przeprowadzone następujące działania:
1. Przy współpracy z MKRPA zostanie zorganizowana prelekcja dla rodziców , która będzie skupiona na pokazaniu właściwych relacji w rodzinie, promowaniu właściwych zachowań i zacieśnianiu więzi. Rodzice otrzymają również materiały edukacyjne.
2. Na godzinach wychowawczych, zostaną przeprowadzone zajęcia w klasach I –VI o tematyce „Moja rodzina i ja”, których celem będzie uświadomienie dzieciom ich przynależności do rodziny, uświadomienie znaczenia rodziny w życiu człowieka, uświadomienie uczniom potrzeby istnienia silnej więzi między dziećmi i rodzicami, opartej na obustronnej szczerości i zaufaniu.
3. Współpraca z Samorządem Uczniowskim – gazetka tematyczna na holu szkolnym „Postaw na rodzinę – pozytywna profilaktyka w najlepszym wydaniu ! ”
4. Przeprowadzenie konkursu w klasach I – VI pt. „Portret mojej rodziny” oraz wystawa prac na holu szkolnym – program konkursu w załączeniu.
5. Organizacja Dnia Sportu – Dnia Rodziny pod hasłem „Pokolenia blisko siebie”:
6. Wszelkie działania organizowane w szkole w ramach programu „Postaw na rodzinę” będą opisane i zamieszczone na stronie Szkoły.

Koordynator:
Marzena Kisielewska – pedagog szkolny

Terminy egzaminu gimnazjalnego klas III

12 kwietnia 2018 r.

Podstawowy termin egzaminu gimnazjalnego:
część humanistyczna – 18 kwietnia 2018 r. (środa)
☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
☞ z zakresu języka polskiego - godz. 11:00
część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2018 r. (czwartek)
☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
☞ z zakresu matematyki - godz. 11:00
język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2018 r. (piątek)
☞ na poziomie podstawowym - godz. 9:00
☞ na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00
Dla uczniów klasy VII i II gim - dni wolne od zajęć.

Podsumowanie konkursu DBI 2018

12 kwietnia 2018 r.

W lutym przystąpiliśmy do akcji DBI 2018 zainicjowanej przez Komisję Europejską z programu Safer Internet. Akcja ta ma na celu przede wszystkim podejmowanie szeregu działań na rzecz bezpieczeństwa w Internecie. W konkursie pt"„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” wzięli udział uczniowie klas VII- ych. Przyznano 12 nagród za film: I msc –Aleksandra Draugialis, Kinga Masłowska, Julia Tur, Agata Polens, Weronika Czokajło II msc – Franciszek Żyliński, Piotr Polimski, Krystian Tichanow III msc – Faustyna Żagunis, Oliwia Bukało, Maja Zianowicz, Kinga Lutyńska Specjalne podziękowania dla MKRRA w Sejnach za sfinansowanie nagród. film - I msc

Dzień Otwarty

10 kwietnia 2018 r.

Dzień Otwarty dla rodziców
- klas I - VI odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (ŚRODA) w godz. 17.00 - 19.00 (ul. Wojska Polskiego)
- klas VII, II i III gim odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. (czwartek) w godz. 17.00 - 19.00 (ul. A. Mickiewicza)
Zapraszamy

ŚP† Bożena Maria Gryguć

7 kwietnia 2018 r.

6 kwietnia 2018 r o godzinie 8.00, po ciężkiej chorobie odeszła od nas pani Bożena Maria Gryguć.
Pani Bożena pracowała w naszej szkole od 1 września 1994 roku. Była nauczycielem historii, opiekunem Samorządu Uczniowskiego, wychowawcą i wspaniałym człowiekiem.
Historia była jej pasją, kochała swoją pracę i każdą wolna chwilę poświęcała swoim uczniom.
Z wielkim smutkiem żegnamy naszą Koleżankę i Panią.
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Uczniowie, Pracownicy i Rodzice Szkoły Podstawowej w Sejnach

Plan zajęć w dniu 09 kwietnia 2018r. (poniedziałek)

6 kwietnia 2018 r.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi w poniedziałek wszystkie klasy przychodzą na godzinę 8.00 i mają trzy pierwsze lekcje, później obiad i do domu. Chętni uczniowie przychodzą do kościoła na pogrzeb śp. Pani Bożeny Gryguć.
- kl. IV b: 1 lekcja matematyka – s. 32 – p. A. Staśkiel
2 lekcja informatyka cała klasa – s.18 – p. J. Milewska
3 lekcja wg. planu

- kl. IV c: 1 lekcja religia -s 13 –p. M. Rybka
2 lekcja matematyka – s. 14 -p. A. Staśkiel
3 lekcja wg. planu

- kl. II uczy się w sali nr 8 – 1,2 lekcja, 3 lekcja w sali nr 13.

- kl. III c uczy się w sali nr 34 – 1, 2 lekcja , 3 lekcja w sali 21.

- kl. III b uczy się w sali nr 7

Wiosenna przerwa świąteczna 29 marca - 3 kwietnia...

28 marca 2018 r.

Misterium Wielkanocne w wykonaniu uczniów naszej szkoły

Konkurs na wiersz o mleku rozstrzygnięty

28 marca 2018 r.

Dziękujemy sponsorowi - Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL - za docenienie młodych poetów.

Pierwszy Dzień Wiosny
w klasach I - III

21 marca 2018 r.

Pierwszy Dzień Wiosny

w klasach IV - VI

Rekolekcje wielkopostne

12 marca 2018 r.

W dniach 12,13,14 marca (PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA) w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne. W związku z tym:
- uczniowie klas I - VI nie mają 1 i 2 lekcji, a idą do kościoła na godzinę 8.30. Po mszy przychodzimy do szkoły na 3 lekcję wg. planu.
- uczniowie klas VII, II i III gim, przychodzą do szkoły na cztery pierwsze lekcje. Przerwy skrócone do 5 min.
1 lekcja- 8.00- 8.45
2 lekcja 8.50-9.35
3 lekcja 9.40-10.25
4 lekcja 10.30-11.15
11.30 rekolekcje wielkopostne. Po mszy nie wracamy do szkoły.

Akademia Mistrzów Narciarstwa Zjazdowego 2018

11 marca 2018 r.

7 marca na zakończenie projektu odbyły się Zawody w Slalomie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Szypliszki. W zawodach udział wzięli najlepsi narciarze z dziewięciu szkół (Suwałki, Kaletnik, Słobódka, Puńsk, Rutka Tartak i inne).
Nasi uczniowie zdobyli wszystkie pierwsze miejsca oraz trzecie w kategorii dziewcząt.
WYNIKI:
Niechciałkowska Anna – I miejsce w kat. dziewczyny
Iwaszewski Marcel – I miejsce w kat. chłopcy
Niechciałkowska Anna, Iwaszewski Marcel, Aleksandra Linkiewicz oraz Norbert Pawełek – I miejsce w kat. drużyna
Aleksandra Linkiewicz – III miejsce w kat. dziewczyny

Akcja /Pomóżcie nakarmić psiaki/

10 marca 2018 r.

W dniach 5 – 8 marca 2018 roku w naszej szkole - Szkolny Wolontariat przeprowadził akcję zbierania produktów i akcesoriów dla psów z Sejneńskiego Schroniska. Wolontariuszki i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przekażą zebrane produkty do Schroniska. Dziękujemy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji.
Koordynator: p. E. Doroszko i SU.

Dzień Kobiet w naszej szkole

8 marca 2018 r.

klasy I - VI

Zero mycia, zero prania, zero szycia, gotowania.
Gdy Dzień Kobiet, drogie panie, tysiąc kwiatów na śniadanie.
A od jutra do roboty, resztę dnia świętują chłopy ;)

8 marca 2018 r. obchodziliśmy „Dzień Kobiet i Mężczyzn, Dzień Dziewczynek i Chłopców” . Przedstawiciele uczniów odwiedzili wszystkie klasy i zaprezentowali montaż słowno – muzyczny z okazji święta, wraz z życzeniami dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
Osoby odpowiedzialne: p. E. Doroszko, p. W. Kibisz

klasy VII, II i III gim

,,Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na święto kobiet”

8 marca obchodziliśmy Święto Kobiet. Tego dnia, chłopcy z naszej szkoły spisali się na medal.

Zebranie z Rodzicami 7 marca 2018r (środa)
(klasy VII, II i III gim) - godz.16.00

7 marca 2018 r.

1. Prelekcja dla rodziców nt. zagrożeń i bezpieczeństwa dzieci
2. Krótkie wystąpienie dyrektorów lub przedstawicieli sejneńskich szkół (kl III)
3. Spotkanie w klasach.
Zapraszamy

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

7 marca 2018 r.

„Żołnierze Wykleci – Niezłomni Żołnierze
Dla których Ojczyzna, to słowo najświętsze
Tak twardzi, jak skalą – Żołnierze Wykleci
Cześć ich pamięci!”
Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Żołnierze (Forteca)
[ fragment tekstu z płyty Kto dziś upomni się o pamięć? ]

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po raz kolejny uczciliśmy pamięc bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
Uczniowie zapoznali się z gazetką tematyczną oraz materiałami edukacyjnymi.
Opracowanie: Bożena Żylińska

Zebranie z Rodzicami 6 marca 2018r (wtorek)
(klasy I - VI SP) - godz.16.00

6 marca 2018 r.

Zapraszamy Rodziców uczniów klas I - VI na zebranie ogólne, które odbędzie się we wtorek 6 marca 2018 r. o godz. 16.00, na sali gimnastycznej SP przy ul. Wojska Polskiego 64.
Tego dnia, po zebraniu, odbędą się też spotkania z wychowawcami klas I - VI.

Żywa lekcja historii

3 marca 2018 r.

1 marca wzięliśmy udział w żywej lekcji historii. Temat: "Polska Sarmacka". Prowadzenie - rycerz szlachetny! Uczniowie poznali ciekawostki z życia szlachty, rycerzy, żołnierzy, cywili. Wszystko w atmosferze dobrej, pouczającej zabawy. Uczniowie zobaczyli stroje i broń z tamtego okresu, a także ubiór husarii z charakterystycznymi skrzydłami.

Światowy Dzień Kota

27 lutego 2018 r.

16 lutego w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Kota” mający podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie dzieci na często trudny koci los. Kolejny raz w naszej szkole pojawiły się kotki. Białe, czarne, bure, kolorowe – puszyste i ciepłe maskotki. Ich właściciele – uczniowie klas I-VI, również upodobnili się do kotków. Były czytane wiersze oraz opowiadania o kotkach.
Organizatorzy: E.Wróblewska, J.Mackiewicz, W.Borodziuk, T.Klucznik

Biblioteka Publiczna w Sejnach organizowała Powiatowy Konkurs „I Ty Pokaż Pazur” nasi uczniowie klas IV-VI wzięli w nim udział. Uczeń klasy IV a Staś Litwiniuk zajął II miejsce. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za udział. Gratulujemy!

Audycja muzyczna dla klas I - III

26 lutego 2018 r.

27 lutego (wtorek) na 4 lekcyjnej wysłuchamy audycji muzycznej pt.: "KOZIOŁEK MATOŁEK I MUZYCZNE NIESPODZIANKI" w wykonaniu artystów ARTE-MUZA z Białegostoku.
Audycja muzyczna realizowana w formie opowieści, w której występuje dobrze znany dzieciom, pełen humoru, bohater bajkowy – Koziołek Matołek.
Zapraszamy

Zobacz, co nowego na sp.sejny...

23 lutego 2018 r.

Od 23 lutego 2018 wszystkie nowe informacje, zamieszczane w linkach po lewej, ukażą się w zakładce Zobacz, co nowego. Uprości to wyszukiwanie zmian na stronie.
/admin/

Apel szkolny I - VI

21 lutego 2018 r.

16 lutego odbył się apel podsumowujący naukę w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. Klasa IV a (wych. Magda Liszkowska) osiągnęła najwyższą średnią - gratulujemy.

Mistrzostwa Szkolne w Biegach Przełajowych klas I - VI - wręczenie medali

Konkurs na wiersz o mleku

20 lutego 2018 r.

Napisz wiersz, w którym mleko lub inne produkty mleczne odgrywają główną rolę.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas I-V Szkoły Podstawowej w Sejnach. Prace zgłoszone na Konkurs muszą być pracami własnymi ich autorów, nigdzie wcześniej niepublikowanymi oraz nie przedstawianymi na innych Konkursach. Tekst wiersza z imieniem i nazwiskiem autora należy dostarczyć do szkolnej biblioteki.
Zgłoszenia prac konkursowych można dokonywać w okresie od 20 lutego do 20 marca 2018 roku.
Organizatorzy: J. Luto i E. Wróblewska

Tłusty Czwartek na różowo i pączkowo - kl VII, II, IIIgim

13 lutego 2018 r.

Kawiarenka Literacka - Walentynki - kl VII, II i III

13 lutego 2018 r.

Klasa IIIb, pod opieką p.A.Modzelewskiej zaprezentowała w czasie długiej przerwy fragmenty poezji miłosnej.

Walentynki klas I - VI

12 lutego 2018 r.

13 lutego będziemy obchodzili Walentynki.
Uruchamiamy Pocztę Walentynkową. Będzie można kopić kartkę i przesłać wybranej osobie. Zapraszamy do zabawy. Ubierzcie się na CZERWONO:*

Kawiarenka Literacka - kl VII, II i III

11 lutego 2018 r.

Karnawałowe Przedpołudnie

10 lutego 2018 r.

8 lutego w naszej szkole odbyło się "Karnawałowe Przedpołudni".Uczniowie klas I - VI przebrali się w różne stroje wykazując się pomysłowością - gratulujemy! Wszyscy bawili się przy rytmach muzyki integrując się wzajemnie.
Organizatorzy: SU

Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2018

5 lutego 2018 r.

W lutym uczniowie klas V biorą udział w projekcie "Akademia mistrzów narciarstwa zjazdowego 2018" Wyjazdy odbędą się: 6, 8, 14, 20 i 22 lutego.
W dniu wyjazdu odbędą się 3 pierwsze lekcje. Zbiórka o godz. 10.50. Wyjazd - 11.00, powrót - ok. 15.30
Plecaki zostawiamy u wychowawcy klasy. Obowiązuje strój zimowy: kurtka, czapka, rękawice. Na stoku uczniowie otrzymają: kaski, buty i narty.

Czytamy....

4 lutego 2018 r.

W nowym semestrze zapraszamy na nowości do szkolnej biblioteki po lasem. Na zdjęciach tylko niektóre z nich, ponieważ lista bestsellerów dostępnych jest zdecydowanie dłuższa, a na niektóre tytuły są kolejki!! Nie martwcie się, każdy może wybrać książkę dla siebie. Przypominamy o zwrocie książek, które macie już ponad miesiąc, a nie są to omawiane lektury.

Luty miesiącem Bezpiecznego Internetu

3 lutego 2018 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
DBI 2018 obchodzić będziemy w lutym pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Jak co roku, podejmiemy liczne działania, które zmierzają do realizacji celów wpisanych w obchody DBI.

Bezpieczne Ferie Zimowe 22 stycznia - 2 luty

19 stycznia 2018 r.

W związku z nadchodzącymi feriami zimowymi, pani pedagog Marzena Kisielewska zorganizowała spotkanie klas I - VII z policjantem. Temat zajęć: Bezpieczne Ferie Zimowe. Cel: przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego.
Policjant apelował o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Przestrzegał przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Omówił zasady zachowania się w domu podczas nieobecności rodziców i przestrzegał przed kontaktami z osobami nieznajomymi.
Na zajęciach komputerowych uczniowie rysowali plakaty przypominające niektóre ważne zasady.

Zebranie rodziców uczniów klas I - VI

13 stycznia 2018 r.

Zapraszamy na zebrania z wychowawcami uczniów klasa I - VI, które odbędą się w piątek 19 stycznia 2018 r. o godz. 17.00

Akademia Puchatka-test

11 stycznia 2018 r.

Uczniowie klas I-ych na zajęciach z informatyki brali udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa z zakresu: bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz pierwszej pomocy.
polecana strona akademia puchatka

Archiwum

Rok 2020

listopad 2020
październik 2020
wrzesień 2020
sierpień 2020
lipiec 2020
czerwiec 2020
maj 2020
kwiecień 2020
marzec 2020
luty 2020
styczeń 2020

Rok 2019

grudzień 2019
listopad 2019
październik 2019
wrzesień 2019
sierpień 2019
lipiec 2019
czerwiec 2019
maj 2019
kwiecień 2019
marzec 2019
luty 2019
styczeń 2019

Lata wczesniejsze

rok 2004, rok 2005, rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011, rok 2012, rok 2013, rok 2014, rok 2015, rok 2016, rok 2017, rok 2018

do góry


Szkoła Podstawowa w Sejnach, administratorzy: Laura Sikorska, Joanna Milewska