Archiwum, Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach

Szkoła Podstawowa w Sejnach

im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala"Aktualnosci - rok szkolny

Próbny egzamin ósmoklasisty – do rodziców i uczniów.

27 marca 2020 r.

Uczniowie naszej szkoły dwukrotnie brali udział w próbnych egzaminach ósmoklasisty z wydawnictw – Nowa Era i Operon, stosując się do wszystkich instrukcji przeprowadzenia egzaminu. Dodatkowo robią próbne testy z matematyki, j.polskiego i j.angielskiego na zasadzie powtarzania materiału.
Egzamin próbny przygotowany przez CKE jest dobrowolny, polega na tym, iż o konkretnej godzinie udostępnione zostaną testy do wykonania w domu i rozwiązania zostaną przesłane do nauczyciela. Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. Jego przeprowadzenie jest dobrowolne. Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia.
Wszystkie zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej https://cke.gov.pl/ oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
- 30 marca (poniedziałek), ok. godz. 9.00 – język polski;
- 31 marca (wtorek), ok. godz. 9.00 – matematyka;
- 1 kwietnia (środa), ok. godz. 9.00 – języki obce nowożytne (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski).
Poinformowanie uczniów i rodziców
Szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, muszą przekazać uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np. - w pliku w edytorze tekstów; - na wydruku – należy jednak pamiętać, że nie każdy uczeń dysponuje w domu drukarką; - korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie); - na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.
Kontakt z nauczycielem
MEN proponuje, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. mailowo)
W razie pytań – kontakt z wychowawcą klasy

Ważne informacje

24 marca 2020 r.

W zakładce e-nauka w domu znajdują się ważne informacje dla rodziców i uczniów. Zajrzyj obok.
aktualizacja 24 marca 2020

e-podręczniki

24 marca 2020 r.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi rozpoczęcia pracy na platformie epodreczniki.pl - informujemy - wszystkie informacje otrzymacie od wychowawcy klasy. Problemy z logowaniem w dniu dzisiejszym dotyczą przeciążonego serwera. Spróbujcie w późniejszym czasie.

Kontakt z pedagogiem szkolnym

23 marca 2020 r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, pedagog szkolny zaprasza do kontaktu. Od poniedziałku 23 marca do czasu odwołania zawieszenia zajęć w szkole, codziennie (pn-pt), w godzinach 10.00 – 12.00 będzie możliwość kontaktu na Messengerze Barbara Kukolska oraz poprzez e-maila bkukolska@o2.pl,(klasy 5-8) bozenatwardowska16@gmail.com (klasy 1-4), k.zujewicz@wp.pl - psycholog szkolny

Przedłużenie zawieszenia zajęć

20 marca 2020 r.

Decyzją MEN przedłużono zawieszenie zajęć do Świąt Wielkanocnych

Listy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych

20 marca 2020 r.

Listy dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych zostaną zawieszone na drzwiach szkoły 23 marca 2020 r. do godz. 15.00. Proszę pobrać formularz Oświadczenia woli: oświadczenie , po podpisaniu zdjęcie oświadczenia przesłać na adres: spsejny@op.pl.
W innym przypadku w szkole za wejściem od. ul. Wojska Polskiego są przygotowane druki do podpisania. Dziękujemy

Listy dzieci zakwalifikowanych do klas I

20 marca 2020 r.

Listy dzieci zakwalifikowanych do klas I Szkoły Podstawowej w Sejnach zostaną zawieszone na drzwiach szkoły od 20 marca 2020 r. godz. 15.00. Zapytania proszę kierować drogą elektroniczną: spsejny@op.pl

Informacja o obiadach

19 marca 2020 r.

Bardzo prosimy wstrzymać się z opłatami za obiad, aż do odwołania. Zwrotów za obiady księgowość dokona w późniejszym terminie.

Konkurs - Dziękuje ci dziadku/babciu za....

19 marca 2020 r.

Wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie: dla kl.VIII-VII na ciekawe opowiadanie na temat "Dziękuje ci dziadku/babciu za...."oraz dla klas V-VI na plakat o takim samym tytule (format plakatu A3- duża kartka bloku rysunkowego). Prace proszę dostarczyć po powrocie do szkoły.
pedagog szkolny - B.Kukolska

Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć

14 marca 2020 r.

Uwaga!!!
Dwutygodniowa przerwa w zajęciach nie jest czasem ferii. Prosimy, aby uczniowie pozostali w domu, nie spotykali się ze znajomymi oraz poświęcili ten czas na naukę prowadzoną zdalnie. 16 marca w zakładce e-nauka w domu uczniowie otrzymają zadania do wykonania w czasie określonym przez nauczycieli. Będą to filmy, gry, animacje, powtórki, przygotowane na platformach edukacyjnych. Otrzymacie kody, loginy poprzez pocztę elektroniczną bądź grupy utworzone na Messengerze. Śledźcie stronę www szkoły bądź stronę na fb spsejny Młodsze dzieci nie poradzą sobie bez pomocy rodziców, starszego rodzeństwa więc prosimy o dopilnowanie uczniów.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach

11 marca 2020 r.

Pilne - Informacja MEN:
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca
br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: poradni psychologiczno-pedagogicznych; specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych; młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych; przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej; szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich; szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.
Rodzicu, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny; jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS; przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny; rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz; śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe); przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki; odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela; przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Ważne - Odwołane zebrania i Dni Otwarte

10 marca 2020 r.

Zgodnie z zaleceniem Podlaskiego Kuratora Oświaty Dni Otwarte planowane na 11 - 12.03.2020 r. odbędą się w późniejszym terminie.

DNI OTWARTE i ZEBRANIA

4 marca 2020 r.

11.03.2020 - godz. 16.00- 17.30 klasy I-IV,
12.03.2020 - godz. 16.00- 17.30 klasy V-VIII,
klasa 6b - zebranie ogólne godz.17.00

Klasa 2a robi sałatki

4 marca 2020 r.

Klasa 2a robi sałatki - bomby witaminowe

ŻYWIENIE - KWIECIEŃ

3 marca 2020 r.

Wpłata DLA UCZNIÓW KLAS I-IV Wpłata za 18 dni x 4,00 zł = 72,00 zł Wpłata DLA UCZNIÓW KLAS V-VIII Wpłata za 15 dni x 4,00 zł = 60,00 zł Wpłaty należy dokonać do dnia 25 MARCA na numer: BS Rutka Tartak 33936700070010001848560001 W tytule wpłaty proszę wpisać: klasa, imię i nazwisko dziecka, miesiąc

Piknik edukacyjny „Stop cyberprzemocy. Internet bez hejtu.”

1 marca 2020 r.

Cyberprzemoc to przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Potrafi ona być dla młodych użytkowników sieci bardzo dotkliwym doświadczeniem, powodującym wysoki poziom negatywnych emocji. Prowadzi do depresji, a nawet samobójstw. Młodzi ludzie bywają zarówno ofiarami, jak i świadkami oraz twórcami takich treści.
Celem zwiększenia świadomości zjawiska cyberprzemocy oraz zapoznania ze sposobami reagowania, zorganizowaliśmy Piknik Edukacyjny pt. „Stop cyberprzemocy. Internet bez hejtu.”. Zajęcia miały formę konkursu i zabawy.

Archiwum

Rok 2021

styczeń 2021

Rok 2020

grudzień 2020
listopad 2020
październik 2020
wrzesień 2020
sierpień 2020
lipiec 2020
czerwiec 2020
maj 2020
kwiecień 2020
marzec 2020
luty 2020
styczeń 2020

Lata wczesniejsze

rok 2004, rok 2005, rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011, rok 2012, rok 2013, rok 2014, rok 2015, rok 2016, rok 2017, rok 2018, rok 2019

do góry


Szkoła Podstawowa w Sejnach, administratorzy: Laura Sikorska, Joanna Milewska